Drenaj
Copyright © 2016 Her Hakkı Saklıdır. Mantolama Taşyünü
Drenaj-2234491
Drenaj-2234492
Drenaj-2234493
Drenaj-2234494
Mantolama Taşyünü
Telefon
0 312 311 71 15
0 532 765 85 85
E Mail
cem@nova-grup.com
Adres
Nasuh Akar Mahallesi Osmanlı Caddesi No:29
Balgat Çankaya / Ankara
Yenile
Drenaj herhangi bir yer üzerinde ya da altındaki suyun doğal ya da yapay bir yolla ortadan kaldırılmasıdır. İnşaat projelerindeki drenajdan inşaat mühendisleri sorumludur. İnşaat mühendisleri inşaat başlamadan önce oluşturdukları planlarda bütün caddelere, cadde oluklarına, menfezlere, kanalizasyon çukurlarına ve drenajın gerekli olduğu alanlara yer vermek durumundadır. İnşaat işlemleri sırasında da yukarıda sayılan tüm faktörler göz önüne alınarak hareket edilmektedir.
İnşaat mühendisleri mimarlar, kalfalar, plancılar, işçiler ve aynı zamanda taşeronlarla birlikte hareket ederek drenaj işlemini koordine etmektedir. Aynı zamanda belediyelerin o alandaki drenaj mevzuatına da uyum sağlanması gerekmektedir.
İnşaat endüstrisindeki drenaj alternatifleri noktasal ve kanal olmak üzere iki farklı yöntemi içermektedir.  Noktasal drenaj suyla oluklarda kesişmektedir. Oluklar yerin altından geçen drenaj borularına bağlanmaktadır. Sistemin kolay kurulmasını sağlamak için derin bir çukur açılması gerekmektedir. Sistemi zedelenmelerden korumak için bir koruyucu tabakanın oluşturulması da gerekmektedir.
Kanal drenaj sisteminde ise kanalın tümünde su yalıtımı yapılmaktadır. Kanal drenajları genellikle beton, çelik, polimer ya da türevlerinden üretilmektedir. Kanal drenajın suyu engelleme oranı noktasal drenajdan daha yüksektir ve bu drenaj uygulamasında kazı uygulamasının derinliği daha azdır.
Mantolma Taşyünü
Telefon 0 532 765 85 85
altın hakkında
DRENAJ ANKARA