Astar
Copyright © 2016 Her Hakkı Saklıdır. Mantolama Taşyünü
Mantolama Taşyünü
Telefon
0 312 311 71 15
0 532 765 85 85
E Mail
cem@nova-grup.com
Adres
Nasuh Akar Mahallesi Osmanlı Caddesi No:29
Balgat Çankaya / Ankara
Yenile
Astar boya yapılmadan önce alta sürülen hazırlık malzemesidir. Astar boyanın yüzeye daha iyi tutunmasını sağlamakta, boyanın dayanıklılığını artırmakta ve boyanın malzemenin de daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Astar içerisinde genellikle %20-30 arasında reçine, %60-80 arasında çözücü ve %2-5 oranında katkı maddesi bulunmaktadır.
Uygulamada astar genellikle çimento ve ağaç gibi birçok gözenekli malzeme boyanırken kullanılmaktadır. Boyanacak malzeme suya dirençli değilse astar mutlaka gerekmektedir. Alçı panel duvarların astarlanması yeni inşaat uygulamalarında artık standart hale gelmiştir. Böylece duvar mühürlenmekte ve kalıbın bozulması engellenmektedir. Astarlar temizlenemeyecek derecede kirli yüzeylerin boyanması öncesi de kullanılarak boyanın renginin tutturulması sağlanmaktadır.
Astarlar genellikle son boya rengine yakın bir renkte renklendirilmektedir. Astarın son boya vurulmadan önce bekleyebileceği maksimum süre bulunmaktadır. Astara bağlı olarak, boya ya 24 saat gibi kısa bir süre içerisinde yapılmakta ya da en fazla 2 hafta içinde boyanın yapılması gerekmektedir. Belirtilen sürenin aşılması halinde boyanın performansında sıkıntı görülebilmektedir.
Mantolama Taşyünü
Telefon 0 532 765 85 85
altın hakkında
MANTOLAMA TAŞYÜNÜ ASTAR
PRchecker.info